TURISTICKÉ CENTRUM PECKA
za zábavou, zážitky i novými znalostmi okolo Pecky

„PECKA” není jen část třešně nebo švestky. Je to také malebné městečko v podhůří Krkonoš, jehož nejznámnějšími majiteli byli cestovatel, spisovatel, hudební skladatel a politik Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic nebo krátce také Albrecht z Valdštejna.

Městečko Pecka, které bývá pro svou polohu v malebné krajině nazýváno perlou Podkrkonoší je také ideálním místem pro rekreační a relaxační pobyt.

A právě pro rekreaci tu je jedna zbrusu nová „pecka”: TURISTICKÉ CENTRUM PECKA, přímo v centru městečka Pecka, pod Hradem Pecka.
Ideální výchozí bod pro výlety do okolí, zdroj informací pro turisty i cyklisty, místo odpočinku a načerpání nových sil k dalšímu výletu.

CO ZDE NAJDETE?

Získáte zde řadu zajímavých informací o mikroregionu, tipy na výlety:

  • byli jste už třeba v Lázních Bělohrad, na nejvyšší hoře zvané Zvičina nebo v Čertových hradech?
  • víte jak je hluboká studna na hradě Pecka?
  • a víte, že Podkrkonoší je vlastně významným lázeňským mikroregionem? Můžete zde navštívit řadu dříve významných lázeňských míst jako Miletínské lázně nebo Lázně pod Zvičinou.

To vše a mnoho dalšího na Vás čeká v Turistickém centru Pecka.
Můžete si také vybrat z nabídky regionálních potravin a jiných výrobků a služeb pro cestovní ruch.

Co všechno v TURISTICKÉM CENTRU PECKA najdete:

  • stanoviště SDÍLENÝCH KOL - půjčení kola na vratnou kauci + tipy na výlet po okolí
  • CYKLOCENTRUM A ÚSCHOVNU KOL - zázemí pro cyklisty + základní servis se samoobslužnou zónou a běžným nářadím
  • ZÁZEMÍ PRO VŠECHNY TURISTY (ať už cestujete pěšky, na kole, autem, nebo vlakem) - místo pro odpočinek, načerpání energie a občerstvení
  • sociální zázemí s bezbariérovým přístupem
  • pamatujeme i na nejmenší turisty a jejich rodiče: děti si po dobu odpočinku dospělých mohou pohrát v DĚTSKÉ HERNIČCE, maminky s miminky jistě ocení místnost s přebalovacím pultem
  • prodej REGIONÁLNÍCH POTRAVIN a dalších výrobků, specielní akce zaměřené na regionální výrobky: ochutnávky, workshopy

Více informací o aktivitách Turistického centra Pecka, nabídce sezonních akcí a workshopů pro všechny generace, které pro Vás připravujeme společně s našimi partnery, naleznete na www.infopecka.cz nebo www.ticpodzvicinou.cz


Projekt „Celoročně za zážitky na Pecku (zábava-zdraví-poznání)” byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

MMR