ZÁŽITKOVÁ MINIFARMA DOMÁCÍCH ZVÍŘÁTEK
Zdvojnásobte své zážitky a poznejte širší region Podkrkonoší!

Můžete přitom cestovat mezi městečkem Pecka a obcí Dolní Brusnice
v centru městečka Pecka Vás uvítá Dřevěná minifarma při Turistickém centru Pecka
a v Dolní Brusnici v areálu Hotelu pod Zvičinou na Vás čeká Zážitková minifarma domácích zvířátek pod Zvičinou.

Co všechno na Vás čeká?

Na to odpoví Váš nový kamarád a průvodce světem zvířátek – pan Oslík.

Nejdříve navštívíme Dřevěnou minifarmu Pecka:

Městečko Pecka se nachází v Královéhradeckém kraji, v severovýchodní části okresu Jičín, uprostřed dvou turisticky nejzajímavějších míst v Česku – chráněné krajinné oblasti Český ráj (20 km) a Krkonošského národního parku (35-50 km)

o dřevěné minifarmě pan Oslík říká:
„To je takové pěkné malé dětské hřiště s dřevěnými zvířecími kamarády, na kterých se můžete i pohoupat. Pro Vás, děti zvídavé, mám připravené pracovní listy nazvané ZÁŽITKY SE ZVÍŘÁTKY. Tak třeba:

  • víte jak se chovat ke zvířátkům domácím a divoce v přírodě žijícím?
  • znáte hlasy zvířátek?
  • a víte proč se v lese nekřičí?

Tohle všechno u nás na Pecce zjistíte“.

Že to je ještě málo zážitků? Pan Oslík má další tip na výlet:
„Určitě chcete poznat hlavně živé zvířecí kamarády. Ti na Vás čekají kousek dál v Dolní Brusnici.

Na samém okraji obce Dolní Brusnice (cca 10 km od Dvora Králové nad Labem se známou Safari ZOO) se tyčí vrch Zvičina, na jehož úpatí se nachází známé výletní místo regionu, Lázně pod Zvičinou (známé též jako Hotel pod Zvičinou). Jak již název napovídá, v dřívějších dobách bylo toto místo vyhledávaným centrem odpočinku, zejména jako klimatické a sluneční lázně (založení se datuje až do r. 1866).

Tady na Vás čeká Zážitková minifarma domácích zvířátek pod Zvičinou, kde bude teprve to pravé skotačení!
Jsem tady samozřejmě já, pan Oslík, a pak všichni moji kamarádí: poníci, kozičky, ovečky i husy a všechny dohromady nás tady můžete rozmazlovat i krmit – na to jsou tu připravené speciální sáčky s dobrůtkami pro každého z nás. Nebo nás můžete jen pozorovat spolu s rodiči z altánku – uvidíte co děláme, jak odpočíváme nebo jak si hrajeme.

Pokud rádi šlápnete do pedálů bicyklu, je pro Vás v Turistickém centru Pecka i na Minifarmě pod Zvičinou k dispozici parking kol.

Dáváte přednost jiné netradiční ekologické formě dopravy? Zajistíme Vám vyjížďky v sedle koně nebo v kočáře s koňským spřežením. Stačí se jen předem objednat.


Projekt „Skotačíme na farmě – multifunkční prostor pro hry a zábavu” byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

MMR