ZÁŽITKY OKOLO PECKY

„PECKA” není jen část třešně nebo švestky. Je to také malebné městečko v podhůří Krkonoš, jehož nejznámějšími majiteli byli cestovatel, spisovatel, hudební skladatel a politik Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic nebo krátce také Albrecht z Valdštejna.

Městečko Pecka, které bývá pro svou polohu v malebné krajině nazýváno perlou Podkrkonoší je také ideálním místem pro rekreační a relaxační pobyt. Městečko Pecka se nachází v Královéhradeckém kraji, v severovýchodní části okresu Jičín, na rozhraní turisticky nejzajímavějších míst ČR – chráněné krajinné oblasti Český ráj (20 km) a Krkonošského národního parku (35-50 km), zajímavým cílem výletů do blízkého okolí mohou být Staňkov, Kal, Bukovina, Arnoštov nebo Horní Javoří.

Mezi hlavní přednosti obce patří jedinečný krajinný reliéf a renesančně upravený hrad Pecka. Romantické okolí s mírným kopcovitým a lesnatým terénem skýtá vhodné prostředí pro celoroční příjemné procházky a turistické výlety.

A právě pro rekreaci tu je jedna zbrusu nová „pecka”: TURISTICKÉ CENTRUM PECKA, přímo v centru městečka Pecka, pod Hradem Pecka.
Ideální výchozí bod pro výlety do okolí, zdroj informací pro turisty i cyklisty, místo odpočinku a načerpání nových sil k dalšímu výletu.

Nové centrum služeb pro turisty je připraveno ke svému otevření v historickém domku v centru městečka Pecka, v památkové zóně obce. Bývala zde pekárna, ale také sklad uhlí – o obojím svědčí nápisy na fasádě domu. Na procházku dlouhou historií tohoto domku se můžete vydat, když navštívíte Turistické centrum Pecka.
Slavnostní otevření plánujeme na začátek turistické sezony 2017, o termínu Vás budeme informovat na našem webu i na stránkách našich partnerů.